Сончево и студено со умерена облачност

Сончево и студено со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Од денес следува период на стабилно, суво и ветровито време со умерен до засилен северен ветер.

Минималните температури насекаде ќе бидат под нулата, а најстудено ќе биде во четврток и петок кога утринските температури на места ќе се спуштат и под -10 степени.

Поврзани вести

Најважното