AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд.

Минимална температура: 6°C до 15°C, максимална температура: 27°C до 34°C.

До понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури. Од вторник и во следните два дена времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.