Поврзи се

Македонија

Спасовски за изјавата на Николовски во “ClickPlus”: Убеден сум дека со ДУИ ќе го реализираме она што сме го договориле (ВИДЕО)

Published

on

Вчера Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ на гостувањето во ТВ21 во емисијата „КликПлус“, рече дека ако има опструкција на законите, ќе се формира ново мнозинство и ќе се оди на редовни избори.

На оваа изјава денеска коментираше техничкиот премиер Оливер Спасовски.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Ништо поразлично не кажав јас ниту денеска. И натаму сум убеден дека тоа што сме со договориле, ќе го реализираме околу законите“, рече Спасовски.

И Адеми имаше свој коментар:

„Ќе испратиме соопштение од ДУИ за изјавата на Николовски“, рече Адеми.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Коалиционите партнери во војна – Костадинов го прозва случајот „Пациентот со Бујар Османи“

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com