Поврзи се

Балкан

Спречен терористички напад во Пловдив

По првпат е спречен терористички напад во Бугарија, а цел на џихадистот бил Пловдив.

Според непотврдени информации, осомничениот е малолетно лице и тој бил уапсен пред да го изврши делото, пренесува БГНЕС.

Се очекува денеска прес-конференција на Обвинителството, на која ќе бидат соопштени повеќе детали.

Бугарските власти одбија да го откријат неговиот идентите, а се знае само дека станува збор за бугарски државјанин, од семејство за кое досега немало сомнение дека има врски со радикални групи.

The post Спречен терористички напад во Пловдив appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com