Спремете се: Од утре промена на времето, почнува дождот!

Од утре ќе преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од

дожд. Врнежите ќе започнат на запад во средината на денот и преку ноќта ќе се прошират во

останатите делови од земјата, а позастапени ќе бидат на западот. Од вторник следува

неколкудневен период со позитивни утрински температури

Поврзани вести

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници од автобуската несреќа во Бугарија. Според информациите, шрвиот авион се...

Променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер

Променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. На планини врнежите ќе преминуваат во снег.

Денеска ќе пристигнат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Министерството за надворешни работи вчера информираше дека денеска ќе пристигнат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие ќе пристигнат претпладне на Меѓународниот аеродром Скопје.

333 нови случаи на ковид-19 – пријавени 16 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.440 тестирања, а регистрирани се 333 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на...

Променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер

Променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од...

Денеска ќе пристигнат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Министерството за надворешни работи вчера информираше дека денеска ќе пристигнат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија.

333 нови случаи на ковид-19 – пријавени 16 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.440...

Во 9 пристигнуваат посмртните останки, поворката ќе се движи низ Скопје – на Скендербег последна почит за загинатите

Министерството за надворешни работи информира дека утре, 3 декември, во 9ч, на меѓународниот аеродром Скопје, се очекува да пристигна посмртните останки на...