Свет
25,506,506
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 15:16 15:16
Македонија
12,500
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 15:16 15:16
Македонија
2,715
Вкупно починати
Updated on 19/01/2021 15:16 15:16
Македонија
73,777
Вкупно оздравени
Updated on 19/01/2021 15:16 15:16

Судот во Перу тврди: Коронавирусот е измислен од „криминалните елити“ на Гејтс, Рокфелер и Сорос

Врховниот суд во областа Ика во Перу ја истражува резолуцијата на локалниот суд, кој тврди дека КОВИД-19 е измислен од „криминалните елити“ на унгарско-американскиот филантроп Џорџ Сорос, семејството Рокфелер и коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс.

„Наредивме прелиминарна истрага од главните судии на Кривичниот апелациски совет, Цинча и Писка, со цел да собереме докази што ќе помогнат да се утврди присуството или отсуството на наводите“, се вели во Врховниот суд на Ика во пораката објавена на неговата страница на Фејсбук.

loading...

Истрагата следува откако судот на Синч и Писко наводно се предомислиле со цел да се оправда петицијата за продолжување на истражниот затвор во едно кривично дело поради непредвидливата природа на коронавирусот, создадена од „криминалните елити кои доминираат во светот“.

„Ниту една светска влада, физички или правни лица, ниту одбраната на обвинетиот не можат да тврдат дека оваа пандемија има квалитет да биде предвидлива, освен креаторите на новиот светски поредок како Бил Гејтс, Сорос, Рокфелер и други, кои го решија и продолжуваат да го прават тоа со најголема тајност во нивното опкружување и глобалните корпорации “, пресуди судот порано.

“Толку е лесно да се поверува, особено кога едноставното објаснување за оваа пандемија е дека има некое зло зад тоа, тоа е некако полесно отколку биологијата, што е всушност некако комплицирана. Значи, мораме да ја направиме вистината поинтересна. Мораме да ги обележуваме работите со вистина”, рече Гејтс во интервју за „Дневно шоу“ на Тревор Ное во декември 2020 година.

НАШ ПРЕДЛОГ

На Водици сите одат по света вода, но грешат во една работа – што никако не треба да заборавите да направите

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на...

Бог се јави! – денес е Богојавление, Водици

Во библиска Палестина, на денот 19 јануари, на денот Богојавление (кога Бог се јави), Божјиот Син влегол во Јордановите води.

Сончево, но студено време- метеорлозите со прогноза какво време не очекува до крајот на неделата

Сончево и студено време ќе преовладува денеска во земјава. Во северните делови ќе има мала со умерена облачност. Ќе дува слаб до...
Skopje
few clouds
2 ° C
2 °
2 °
51 %
1.2kmh
20 %
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
6 °
Sat
9 °