Тајсон сакал груб с*кс пред секоја борба – „Се плашеше дека ќе заврши во затвор“

Поранешниот возач на Мајка Тајсон, Руди Гонзалес, откри уште една шокантна тајна за боксерската легенда.

За време на едно неодамнешно интервју, Гонзалес сподели како Тајсон морал да има погруб секс со жени за да го држи под контрола адреналинот пред борбата.

„Една од најголемите тајни со Мајк беше дека тој мораше да има груб секс во соблекувалната пред тепачката. Мораше да има секс за да ослободи дел од силата што ја имаше. Така имаше девојки скриени во бањите и соблекувалните“, признава Гонзалес.

Засега не е јасно кои биле овие жени кои се согласиле да имаат секс со Тајсон пред неговите борби или како Гонзалес успеал да ги „прошверцува“.

Руди Гонзалес изјавил дека неговата навика наводно потекнува од стравот на Тајсон од случајно убиство на противникот за време на борбата.

„Имаше проблем со анксиозноста да не направи грешка. Мајк се плашеше дека ќе заврши во неговото старо маало или ќе биде во затвор ако направи грешка“, рече Гонзалес и додаде:

„Неговиот најголем страв беше дека ќе убие некого во тој ринг. Знаеше дека тоа може да се случи“.

Всушност, Тајсон често плачеше во соблекувалната пред неговите борби поради наплив на адреналин и ранлива состојба.

„Сексот беше неговиот начин да се ослободи од таа моќ и малку да се опушти“, додаде тој. Мајк би рекол: „Ако немам секс, ќе го убијам овој човек веднаш“. Некогаш беше со жени една минута, имаше екстремно груб секс со нив и излегуваше од таму со реченицата „Во ред, овој човек ќе преживее вечерва“, се сеќава Гонзалес.

Мајк Тајсон, пак, не ги коментирал неговите претходни сексуални навики или неговиот наводен страв да ги убие своите противници во рингот.

Во доцните 80-ти, Мајк Тајсон остана неприкосновен шампион во тешка категорија во боксерскиот домен. Во 1992 година, тој беше осуден за силување и отслужи тригодишна казна. Откако беше пуштен на условна слобода, тој продолжи да учествува во тепачки се додека не се пензионираше во 2005 година.

Поврзани вести

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...