Тапетите се повторно ин: Разубавете го животниот простор со минимален влог

Ентериерното уредување или реновирање е стресна задача во која обично забораваме некои трикови кои можат да ни помогнат да го освежиме станот за малку пари.

Она што може да го разубави целиот ентериер со еден потег е секако промената на бојата на ѕидовите, но бидејќи ова е напорна работа која вклучува преместување мебел, чистење и во повеќето случаи ангажирање сликари за да изгледаат одлично, многу поедноставно и подеднакво ефективно е решението – тапет.

Популарноста на тапетите не опаѓа веќе некое време, а тие се и најдобриот начин да го освежите домот со минимална инвестиција на пари и минимално вложено време.

Доколку ви е доста од изгледот на дневната соба, трпезаријата или бањата, тапетите се идеалното решение.

За оваа декорација нема да ви требаат посебни вештини, секој од нас може да ги залепи. Ваше е да изберете интересен дизајн и да го промените изгледот на станот за еден час.

Најдовме неколку феноменални идеи за украсување кои можат да ве инспирираат:

Поврзани вести

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“, каде што ги пречека премиерот Кирил Петков и министрите во...

Маск најави клинички испитувања со мозочни импланти кај луѓе

Neuralink, американска невротехнолошка компанија чиј сопственик е Илон Маск, наскоро ќе ги започне првите клинички испитувања на мозочни импланти кај луѓе. Гардијан пишува дека Neuralink почнала да бара луѓе...

Инстаграм воведува претплата – од 0,99 до 9,99 долари

Креаторите кои сакаат да го направат тоа наскоро ќе можат да воведат претплата за пристап до одредена содржина од 0,99 до 9,99 долари. Инстаграм почнува да тестира нова опција...

Најважното

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...

Ковачевски пристигна во Софија – пречекан со највисоки државни почести

Премиерот Димитар Ковачевски, кој ја предводи владината делегација во официјалната посета на Бугарија, попладнево со највисоки државни почести беше пречекан на плоштадот...

Генчовска и Османи разговараа за актуелната состојба на политичкиот дијалог

Министрите за надворешни работи, Теодора Генчовска и Бујар Османи, се сретнаа денес во Софија, 24 јануари, непосредно пред почетокот на Втората заедничка...