Поврзи се

Свет

Терористички напад во Шри Ланка: Бројката на жртви стигна до 140 лица

Откако првите информации говореа за околу 50 загинати во терористички напад во Шри Ланка, сега информации велат дека најмалку 140 загинати, но се стравува дека и таа бројка ќе расте со оглед дека има стотици повредени.

Шест експлозии се случиле во цркви и во хотели во Коломбо за време на одбележувањето на католичкиот велигден. Снимките од таму се стравични.

Експлозиите биле координирани, и се случиле во речиси исто време. Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападите.

The post Терористички напад во Шри Ланка: Бројката на жртви стигна до 140 лица appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com