Тони Јакимовски и Стево Маџовски одат во Шутка - 4NEWS.mk
Поврзи се

Македонија

Тони Јакимовски и Стево Маџовски одат во Шутка

Тони Јакимовски доби мерка притвор од 30 дена, исто таква мерка доби и Стево Маџовски како поранешен вработен во УБК, а Кристина Јосифовска пак доби мерки за претпазливост.

Вакво е епилогот по денешниот распит во Кривичниот суд со осомничени за нелагално трошење на пари од УБК. Во период од 10 години, 172 пати земале пари од специјалниот сеф на УБК со што го оштетиле буџетот од 820.000 евра.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com