Поврзи се

Свет

Трите деца на дански милијардер меѓу убиените во Шри Ланка

Сопственикот на АСОС и најголемиот дански милијардер Андерс Холч Повлсен, објави дека три од четирите деца кои ги има, се убиени во терористички напади во Шри Ланка, пренесува „Дејли Мејл“. Фамилијата била во посета на оваа земја кога се случил терористичкиот напад.

Повлсен кој има 46 години е сопственик на меѓународниот ланец за облека Бестселер, кој ги содржи Vero Moda i Jack&Jones, најголем акционер на онлајн продавницата АСОС и втор најголем акционоер на онлајн продавницата Заландо.

Тој е сопственик на 89 илјади хектари земјиште во Шкотска. Според Форбс, во 2018 година Повлсен е најбогатиот данец кој е „тежок“ 7.9 милијарди долари.

Едната ќерка Алма Повлсен на својот профил на „Инстаграм“ објави фотографија со трите сестри, а трагедијата ја потврдија негови пријатели.

 

View this post on Instagram

 

3 x små ferie basser 🐻

A post shared by ALMA STORM HOLCH POVLSEN (@almashpovlsen) on Apr 17, 2019 at 7:45am PDT

The post Трите деца на дански милијардер меѓу убиените во Шри Ланка appeared first on ТВ21.


Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com