Поврзи се

Свет

Трите деца на дански милијардер меѓу убиените во Шри Ланка

Published

on

Сопственикот на АСОС и најголемиот дански милијардер Андерс Холч Повлсен, објави дека три од четирите деца кои ги има, се убиени во терористички напади во Шри Ланка, пренесува „Дејли Мејл“. Фамилијата била во посета на оваа земја кога се случил терористичкиот напад.

Повлсен кој има 46 години е сопственик на меѓународниот ланец за облека Бестселер, кој ги содржи Vero Moda i Jack&Jones, најголем акционер на онлајн продавницата АСОС и втор најголем акционоер на онлајн продавницата Заландо.

-Текстот продолжува по рекламата-

Тој е сопственик на 89 илјади хектари земјиште во Шкотска. Според Форбс, во 2018 година Повлсен е најбогатиот данец кој е „тежок“ 7.9 милијарди долари.

Едната ќерка Алма Повлсен на својот профил на „Инстаграм“ објави фотографија со трите сестри, а трагедијата ја потврдија негови пријатели.

 

View this post on Instagram

 

3 x små ferie basser 🐻

A post shared by ALMA STORM HOLCH POVLSEN (@almashpovlsen) on Apr 17, 2019 at 7:45am PDT

The post Трите деца на дански милијардер меѓу убиените во Шри Ланка appeared first on ТВ21.


Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Албанија ќе воведува задолжително носење заштитна маска и парични казни за неносење

Македонија

Чулев: МВР превзема мерки за расчистување на кривично дело „поткуп при избори и гласање“

4NEWS.mk

Бреша: Балотели тежи 100 килограми, затоа не игра

Македонија

Листа на најмоќните пасоши во Светот – македонскиот на 47-мо место и со пад во однос на минатата година

4NEWS.mk

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Македонија

Пандемијата не стивнува, Филипче уверува дека болничките капацитети се доволни за прием на пациенти

Македонија

Зијадин Села во „Изборни дебати“ на ТВ21 одговара дали по изборите ќе коалицира со Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

4NEWS.mk

Ковид-пандемијата не стивнува, болничките капацитети доволни за прием на пациенти

4NEWS.mk

Македонецот Николовски ќе игра на Афробаскет 2021г

Македонија

Села: Не сум од тие политичари на кои Заев кажува дека е негов миленик

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија