Цеца откри дека се суди со Мили – тврди дека сепак разговараат, а ова е причината

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е засилување на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а сега откри повеќе детали за врската со композиторот Александар Милиќ Мили, кој исто така е дел од ова музичко натпреварување.

„Мили и јас разговараме, се разбира, затоа што ние сме цивилизирани луѓе. Од друга страна, ние сме на суд, ништо лично“ – рече Цеца во првата емисија на споменатата шоу програма.

Таа потоа на Мили му ги отпеа стиховите од нејзината песна „Noćas kuća časti“