Цветните украси се тренд број 1 во китењето на елката оваа година

Кога станува збор за украсувањето на елката, трендовите на тоа поле постојано се менуваат.

Ако сте еден од оние кои решиле оваа година да ја прескокнат традицијата и да пробаат нешто ново, тогаш сте на вистинското место. Сега можете да ги замените класичните мониста и украси со цвеќиња, добро прочитавте.

Имено, оваа година тренд се новогодишните елки украсени со цвеќиња да бидат попрецизно украсени. Најчести избори во овој случај се розите, божиќните ѕвезди, лилјаните, сончогледот, но и пампасите. Сеопфатната новогодишна елка ќе остави природен и органски впечаток кој станува се попопуларен во последните години, а вашата елка во тој формат сигурно нема да остане незабележана.

Во продолжение неколку конкретни примери кои ќе ве инспирираат во таа насока.

https://www.pinterest.com/pin/281543714614129/
https://www.pinterest.com/pin/2181499811800743/
https://www.pinterest.com/pin/3237030973903861/
https://www.pinterest.com/pin/2603712274396895/
https://www.pinterest.com/pin/8373949297961028/

Поврзани вести

Дали пуканките се едни од најздравите закуски?

Пуканките се една од најпопуларните закуски. Сепак, честа дилема е дали пуканките навистина се една од најздравите закуски? Пуканките се навистина одличен избор за грицкање доколку не сакате да...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу Скопје и Софија. „Сакам да забележам дека...

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Најважното

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...