Поврзи се

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Published

on

ТВ21 во изминатиот период спроведе анкета со прашање: „Од услугите на која банка сте најмногу задоволни?“

Најмногу од корисниците сметаа дека НЛБ Банка има најдобри услуги, или вкупно 294 гласа, или 22% од гласовите. На второто место се најде Комерцијална банка со 17% од гласовите или 228 гласа. На трето место Стопанска банка со 195 гласа или 14%.

-Текстот продолжува по рекламата-

Четвртото место за Халк банка 154 гласа, 5-та е Охридска банка со 78 гласа или 6%. Шпаркасе доби три гласа помалку, односно 75, додека УНИ банка 68 гласа.

Следува Силк Роуд банка со 56 гласа, ТТК банка 48, Стопанска банка Битола 44. За Централна кооперативна банка гласаа 38, а за Еуростандард 31 корисник. ПроКредит банка освои 29 гласа, Капитал банка само 9. Најмалку 6 гласа освои Развојна банка.

Гласањето почна на 4. декември, и траеше до денеска. Гласаа вкупно 1.353 корисници.

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Средба на работните групи за Законот за ЈО во Собранието

Македонија

„Ако формираме Влада, за 100 дена ќе го вратиме името Македонија“, вели Ристовски од Интегра

Македонија

Грчева: Јас сум против членство во НАТО

Македонија

#ClickPlus – Стојановски: Договорите со Грција и со Бугарија се нашата иднина; Ристовски: Тие се нашата глупост!

Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com