Поврзи се

Македонија

ТВ21: Боинг 737 од Истанбул не може да слета во Скопје, кружи во воздух – причината е силен ветар!

Авион Боинг 737-752 кој требаше да слета во Скопје, а доаѓа од Инстанбул, Турција не може да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер. Авионот во моментов кружи во воздух помеѓу Велес и Кавадарци.

За ТВ21, од Меѓународниот аеродром „Скопје“ ја потврдуваат информацијата и велат дека еден авион веќе бил пренасочен кон Охрид.

Авионот доцни веќе два часа, требаше да слета во 20 часот!

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com