Поврзи се

Свет

Уапсен Диего Марадона, поранешната девојка му бара 5.7 милиони евра

Славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, уапсен е денеска на аеродромот во Буенос Аирес. Поранешната девојка Росио Олива го тужи за 5.7 милиони евра поради наводен долг кон неа.

Нивната врска беше завршена во цекември минатата година. Аргентинецот се враќал од Мексико, кога бил уапсен само што слетал на аеродромот. Судењето било закажано за 13. јуни.

The post Уапсен Диего Марадона, поранешната девојка му бара 5.7 милиони евра appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com