Убиен Радоје Звицер, шеф на мафијашкиот кавачки клан

Сензационалната вест дека во Панама е застрелан Швајцарец се уште е непотврдена

Веста дека лидерот на кавачкиот клан Радоје Звичер е тешко ранет во Панама и се бори за живот го потресе регионот, а се уште нема потврда од официјалните власти на Србија и Црна Гора.

Швајцарецот, сепак, беше тешко ранет пред две години, но во Киев, каде што тогаш се криеше од атентаторите на противничкиот клан Скалјар. Очигледно животот во таа прилика му го спасила сопругата Тамара Звичер, која пукала во напаѓачите, по што побегнале.

Извршителите се обиделе да го ликвидираат Звицер пред точно две години. Кобниот ден, Звитер џогирал во елитниот дел на Киев каде живеел со семејството. Во еден момент напаѓачите му пришле и испукале седум куршуми кон него, но Тамара Звицер ги избркала бидејќи пукала во нивен правец и така го спасила Звицер од сигурна смрт.

Инаку, медиумите во изминатите месеци објавија дека меѓу пасошите што Звицер ги поседува е и македонскиот.

Поврзани вести

spot_img

Најважното