УШТЕ ЕДЕН СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС НА ФИЛИПИНИ: Се очекува цунами!

По разорниот земјотрес со јачина од 7,5 степени, Филипините ги погоди уште еден силен земјотрес со јачина од 6,6 степени.

Предупредувањето за цунами беше повторено.

Повторно се тресе, не е силно како првиот пат, но и овој беше силен“, сведочат жителите.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното