ВАЖНИ ПОРАКИ НА РУСКИ АСТРОЛОГ ЗА СЕКОЈ ЗНАК ОД ЗОДИЈАКОТ: Овие совети водат до голем успех!

Астрологот Наталија Милахова ја открива тајната на успехот на секој хороскопски знак. Од овие зборови и мантри се водите со цел следната година да биде успешна, а вие да блеснете на секое поле.

Време е да фрлите се од што се плашите и да почнете да ги остварувате вашите соништа. Кога ќе „згусне“, повторете ги овие мантри. Овие моќни зборови ќе ви дадат сила да продолжите кога ќе се откажете и ќе се сомневате во себе.

Овен

“Оваа година ќе научам дека не е можно да контролирам сè во животот. Тоа ќе ми овозможи да се опуштам и да достигнам ниво на смиреност. Се радувам на новите предизвици кои ќе ги искористам во моја корист”.

Бик

„Ќе си дозволам да се соочам со емоциите што ги потиснав. Ова ќе ми овозможи да го вратам чувството на мир што го изгубив“.

Близнаци

„Подготвен сум да направам чекор напред и да излезам од мојата комфорна зона без разлика каков ќе биде исходот. Повеќе не се плашам од неуспех“

Рак

„Отворен сум за нови предизвици и можности. Повеќе не се плашам од ништо. Мислењата на другите луѓе не можат да ме повредат“.

Лав

„Ќе се ослободам од негативните енергии и ќе се трудам во луѓето да го гледам само доброто. Мојот фокус ќе биде на постигнување цели кои се важни за животот.

Девица

“Ќе почнам да им верувам на моите инстинкти, бидејќи тие се непогрешливи. Моите внатрешни чувства никогаш нема да ме изневерат. Отсега натаму, се потпирам исклучиво на себе.”

Вага

„Повеќе нема да се држам до некои работи од страв од промени. Верувам дека луѓето кои треба да бидат во мојот живот ќе останат таму, никогаш нема да држам никого против неговата волја.

Шкорпија

“Нема да се обвинувам себеси за моите неуспеси во другите луѓе и нема да се оптоварувам со работи од минатото. Таму им е местото. Подготвен сум за нови животни авантури”.

Стрелец

„Ќе ги искористам сите тешкотии со кои се соочувам за личен развој и напредок. Повеќе не се повлекувам пред какви било проблеми.

Јарец

„Ќе ги задоволам сите мои потреби кои се оставени во втор план. Им простувам на сите што ме повредиле, на моето срце му давам шанса да дише, а на моите чувства простор.

Водолија

“Ќе се држам настрана од местата кои ми предизвикуваат непријатност и сеќавања на грди денови. Ќе се ослободам од тензијата што ме мачи и храбро ќе се движам напред кон моите цели за кои собирам храброст со години. Моето време има дојди.”

Риба

„Дојде време да ја создадам иднината што отсекогаш сум ја сакал за себе. Време е да бидам она што сум без двоумење и страв од тоа што ќе кажат другите.

Поврзани вести

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

ВЕЌЕ НЕ СЕ КРИЈАТ: Градоначалникот на Бања Лука и пејачката Тања Савиќ заедно на вечера

Со месеци наназад се шпекулира за односот помеѓу познатата пејачка Тања Савиќ и младиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ. Иако и двајцата беа таинствени, сепак сега се сликани...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.