Свет
18,281,051
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
18,658
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
4,509
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02
Македонија
124,828
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 18:02 18:02

Вељаноски: Срамота е јас да бидам организатор, 10 години бев претседател на Собранието (видео)

Поранешниот спикер на Собранието и актуелен пратеник Трајко Вељаноски вечерва по излегувањето од Основното Јавно Обвинителство не одговори на новинарските прашања за тоа како е приведен, дали е тој организатор на 27 април и зошто е приведен.

Вељаноски вечерва прв го напушти Обвинителството бидејќи тој има пратеничи имунитет кој сѐ уште го штити.

Како што дознава ТВ21, ќе биде побарано симнување на имунитетот на Вељаноски, а тоа првично треба да помине на комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања, па потоа на пленарна седница.

Вељаноски сѐ уште го штити пратеничкиот имунитет – без одговор на новинарските прашања

Вељаноски сѐ уште го штити пратеничкиот имунитет – без одговор на новинарските прашања

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 20. Februar 2019

Извор: ТВ21

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com