ВИДЕО Албанските навивачи го запалија знамето на Србија

Фудбалерите на Албанија се пласираа на своето второ Европско првенство во историјата, првпат по 2016 година.

Во последното коло Албанците одиграа нерешено без голови со Фарските Острови (0:0), што им беше доволно за освојување на првото место во групата.

По натпреварот имаше големо славје од играчите и навивачите на оваа селекција, а некои од нив малку претераа и ги преминаа границите на вкусот.

Имено, некои навивачи го запалија српското знаме на плоштадот Скендербег во Тирана, згрозувајќи ја јавноста во таа земја.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното