ВИДЕО: Автомобил излета од патот Битола-Прилеп, а кај Росоман сообраќајна несреќа

Попладнево се случија две сообраќајни несреќи, кои предизвикаа гужва на патиштата.

Се работи за сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Росоман, која го отежнува сообраќајот и забележано е зголемено присуството на возила.

Возило пак, излета на патот Битола-Прилеп.

Засега нема информации за повредени лица или евентуални жртви.

Полицијата е на местото на настанот и врши увид.

Поврзани вести

spot_img

Најважното