ВИДЕО: Бура беснее во Хрватска – врнежи од град и повеќе од 2000 молњи - 4NEWS.mk
Поврзи се

Балкан

ВИДЕО: Бура беснее во Хрватска – врнежи од град и повеќе од 2000 молњи

Во текот на денешиот ден делови од Хрватска се зафатени со силно невреме, проследено со силен ветер и врнежи од град.

Според податоците на метеоролошките станици, регистрирани се и повеќе од 2000 громови во денот на денот, а температурата се спуштила до 0 степени целзиусови.

Stigla je fronta i na sjeverozapad Istre, Umažani? www.istramet.hr

Gepostet von IstraMet am Montag, 11. März 2019

Според најави, утре во Северна Македонија се очекува да биде почувствувана циклонската активност која носи силен ветер, ниски температури и снег.

Matulji. 😒 Video: Mauro Kesovija

Gepostet von IstraMet am Montag, 11. März 2019

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com