Поврзи се

Свет

ВИДЕО: Гори катедралата Нотр Дам во Париз

Во познатата катедрала Нотр Дам во Париз избил пожар. Од фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи може да се забележи како од катедралата стар повеќе од 850 години излегува густ чад.

CNN пишува дека причината сè уште не е позната.

The post ВИДЕО: Гори катедралата Нотр Дам во Париз appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com