ВИДЕО: Новак и „росонер“ Леао: Брз сум како тебе!

Новак Ѓоковиќ има голем број обожаватели во Италија.

Иако беше јасно дека Италијанците се наклонети кон Јаник Синер, сепак имаше многу кои навиваа за светскиот рекет број еден на трибините во салата Пало Алпитур во Торино.

И не само кај обичните фанови, туку и кај познатите луѓе.

Познато е дека Новак, кога е фудбалот во прашање, има големи симпатии кон Милан, што многупати го повторил и кон навивачот на Милан кој беше поразен во финалето, Јаник Синер.

Натпреварот со Синер во финалето во Торино во живо го следеа и фудбалерите на Милан, Рафаел Леао и Исмаил Бенасер, кои по мечот се сретнаа со Новак.

ПРЕПОРАЧУВАМЕ  Најслатката фотографија: Зајчето Витлеем во Рајчица, на Божиќ ќе полни три години

Новак покажа завидно владеење на италијанскиот јазик кога им се обрати на играчите на Милан, кои му ја честитаа победата.

„Мојата брзина беше скоро како твојата!“ се насмеа додека ја поздравуваше Леа.

Новак им се заблагодари со поздравот „Напред Милан, засекогаш Милан“.

Погледнете како изгледаше се во приложеното видео.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното