Поврзи се

Свет

ВИДЕО: Објавена снимка од напаѓачот во Шри Ланка – идентификувани осум од девет

Објавено е видео на кое се гледа еден од бомбаш самоубијците во ресторан од еден хотел, каде во неделата се случи експлозијата. Напаѓачот на видео снимката носи капа, ранец кој е сличен на овие кои го имаа и беа идентификувани на другите локации каде имаше напади. Досега се идентификувани осум од девет бомбаш самоубијци.

Црквите во Шри Ланка затворени – највисоки безбедносни мерки

The post ВИДЕО: Објавена снимка од напаѓачот во Шри Ланка – идентификувани осум од девет appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com