Поврзи се

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Published

on

Со 2/3 мнозинство е донесен законот за јавно обвинителство.

Вкупно 80 пратеници гласаа „За“, додека 6 беа „Против“, воздржани немаше.

-Текстот продолжува по рекламата-

На некој од пратениците не им беа регистрирани гласовите.

🔴 [ВО ЖИВО] Собранието пред распуштање – треба да се изгласаат три точки

🔴 [ВО ЖИВО] Собранието пред распуштање – треба да се изгласаат три точки

Gepostet von TV21 am Sonntag, 16. Februar 2020

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Заев: Се преземаат најсоодветните економски мерки, согласно можностите – сите да бидеме солидарни

4NEWS.mk

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Заев

Македонија

Талески: Пресудата е резултат на политички прогон и монтиран политички процес против мене

4NEWS.mk

Состојба со Ковид-19 во светот до 20 часот

4NEWS.mk

Србија/Ковид-19: Од сабота во 13 часот до понеделник во 05 забрана за движење во цела Србија

4NEWS.mk

Бројот на заразени од Ковид-19 во светот е веќе над милион

4NEWS.mk

Негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на ГАК од мајка позитивна на вирусот

Македонија

Лукаревска од УЈП во „Click Plus“ ги објаснува процедурите за користење на мерките на Владата

Македонија

Ангеловска: Се соочуваме со голем предизвик, ова претставува проблем за буџетот

Македонија

Продолжува репатријацијата на затекнатите граѓани во странство, уште еден чартер лет за Берлин и Бон

Реклама