ВИДЕО: Страшно невреме го зафати Скопје -15 минути врнежи од град без престан!

Силно невреме попладнево ја зафати скопската котлина. Врнежи од град речиси 15 минути во општините Центар, Кисела Вода…

Град со големина на лешник предизвика и проблеми во собраќајот, а како што дознаваме оштетени се и автомобили.

Во моментов нема информации за други посериозни проблеми предизвикани од невремето.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното