Поврзи се

Музика и Филм

Виртуозот Димитар Митровски со нов албум

Published

on

Виртуозот на хармоника, Димитар Митровски го издава својот нов албум.

Во албумот има композиции од различен стил на музика и сите композиции имаат различен аранжман.

-Текстот продолжува по рекламата-

Ова е негов втор албум, откако првиот го промовираше во 2016 година.

Сите композиции се негови, авторски.

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com