ВИСТИНСКА ДАМА НИКОГАШ НЕ ГИ ОТКРИВА ОВИЕ РАБОТИ ЗА СЕБЕ: И точка!

Ана Беј, која живее меѓу Лондон и Женева, во своето неодамнешно видео на YouTube објасни што елегантните дами треба да избегнуваат да споделуваат со другите – од повторување гласини до фалење со своите добри дела.

Таа, исто така, предложи елегантните жени никогаш да не откриваат интимни детали за нивниот љубовен живот – освен ако не разговараат со својот терапевт или со многу близок пријател во кој имаат целосна доверба.

Ана, која го основаше The School of Affluence, има 1,1 милион претплатници на YouTube, каде што им покажува на гледачите како да водат „женски начин на живот“ и да привлечат богат партнер и тврди дека работите што ги споделувате играат клучна улога во тоа.

Никогаш не зборувајте за вашите планови

  • „Елегантните дами никогаш не ги споделуваат своите планови. Никогаш не зборувајте за работите на кои моментално работите или што планирате да правите или што би сакале да направите еден ден, освен ако тоа веќе не се манифестирало во вашиот живот. И знам дека понекогаш може да биде примамливо да зборувате за вашиот следен потег, бидејќи секогаш кога ќе ги споделите вашите планови и соништа со некој друг, допаминот и возбудата се зголемуваат, но навистина треба да се воздржите од ова. Ќе имате поголеми шанси да ги постигнете своите цели доколку навистина ги задржите за себе. Наместо да го трошите вашето време зборувајќи за тоа што ќе го правите, почнете да го правите она што треба да го правите. Таквата работа брзо почнува да дава резултати“ – вели Ана.

Не разговарајте за вашиот љубовен живот

  • Елегантните дами никогаш не зборуваат за својот љубовен живот – рекла Ана, но додала дека оваа точка е сосема индивидуална бидејќи смета дека не постои правилно и погрешно. Тоа зависи од личноста.

Всушност, никогаш не е паметно да откриете многу информации за вашиот љубовен живот.

  • Типична женска активност е озборувањето на партнерот, можеби дури и прераскажувањето на детали од сексуалниот живот, а генерално кажано, жените разговараат за проблемите во врската. И самата имам направено многу во минатото, но престанав кога сфатив дека тоа се приватни работи што треба да ги знаат само луѓето кои се во врска – ја објаснува својата одлука и додава дека „се работи за почит кон врската и партнерот и дека само паровите треба да знаат што прават паровите меѓу нивните четири ѕида“.

Сега не ми пречи да споделувам некои општи работи, на пример, за мојата врска, што покажува дека ниту една врска не е совршена, затоа што е во ред да се биде ранлив и во ред е да се отвориш кон светот и своите сакани. Но, мислам дека кога станува збор за кажување навистина интимни информации, тоа не треба да биде општо знаење – рече таа.

Сепак, Ана додаде дека понекогаш е неопходно да се зборува за нејзината љубовна врска со терапевт или тоа може да биде разговор со „многу близок пријател кој ќе ви даде добар совет“.

Никогаш не откривајте туѓи доверливи информации или ширете гласини

– Елегантните дами никогаш не озборуваат, а тоа е правило кое се надевам дека сите дами ќе го усвојат. Има „забавни“ озборувања кои сите ги прераскажуваат, што е прилично безопасно бидејќи значи да се зборува за некого воопшто или на позитивен начин. Потоа има злонамерни озборувања кога споделувате нечија тајна или, да речеме, интимни детали што некој доверливо ги споделил со вас, а сега ги пренесувате како форма на забава на вашите пријатели. Иако никогаш не сте виделе докази за таа гласина, само претпоставувате дека тоа е вистината. И тогаш тие трачеви постојано им ги пренесувате на други луѓе и го прикажувате како факт. Сега гледате во која насока одам, дами, злонамерните озборувања се неверојатно отровни , а особено за вашата карма. Затоа што тоа што го испраќате во вселената е она што ќе ви се врати – предупредува Ана.

Тој вели дека треба да размислите каква порака им испраќате на другите за вашето однесување, бидејќи ако зборувате за други луѓе зад грб, тогаш можеби сите се „на тапет“.

Не се фалете со вашите добри дела

  • Елегантните дами никогаш не зборуваат за добрите дела што ги прават – објаснува Ана

Таа продолжува дека е важно да се возврати на општеството, заедницата, па дури и на светот со тоа што на некој начин им служи и помага на другите, но дамите не го прават тоа за да имаат со што да се фалат.

  • „Ова се прави приватно, бидејќи луѓето се чувствуваат добро поради тоа. Чувствуваме дека придонесуваме за општеството, особено кога сме свесни дека сме меѓу ретките кои се привилегирани на овој или оној начин. Но, за жал, некои се фалат со тоа, што јас не ве сакам, драги елегантни дами. Значи, ако давате во добротворни цели, правете го тоа тивко – заклучува таа.

Поврзани вести

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Почина Ратка Бакалиноска – првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во НОБ

По кусо боледување, вчера на 95-годишна возраст почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во Народноослободителната борба (НОБ), и одликувана со повеќе ордени и признанија на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...