ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата и отиде кај киднаперот

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Три дена се јавуваше преку фејсбук статуси и не се појавуваше во јавност, за на крај да избега и од дебата.

 Од што е исплашен Кастриот Реџепи? Од кого се крие Кастриот Реџепи? – прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Аргументот на Реџепи за да не се појави во емисијата биле здравствени причини, што, пак, не било причина да не отиде на средба со Зоран Заев.

Поврзани вести

Мицкоски: Кастриот кажуваше дека срцето му било на друго место, ама човекот е сериозно заседнат во мала Речица и на Бихакќа

„Владата во моментот ја подржуваат 59 пратеника. А, 60 се тие кои што не ја поддржуваат. И еден имаме кој што не знаеме лавира лево десно, не знаеме со срцето бил ваму,...

Кастриот Реџепи се потпишал дури на 4 списоци за рушење на Владата, Николовски ги објави во емисија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ни е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва. Дебатираме на актуелната политичка ситуација, пропаднатото гласање за недоверба на владата и премислувањето на пратеникот на БЕСА Кастриот...

Реџепи се појави во јавноста, продолжуваат разговорите за ново мнозинство

Мирен, со чиста совест пресеков во корист на иднината, затоа што има сигнали дека за Македонија во декември ќе има друга, поинаква европска приказна и шанса. Вака пратеникот Кастриот Реџепи ја образложи...

ФОТО: Реџепи со обезбедување во Собрание – на медиумите забрането да снимаат

Поранешниот пратеник на Беса во Собранието пристигна на прес конференција со обезбедување кое најверојатно е од Министерството за внатрешни работи. Кастриот Реџепи на прес конференцијата рече дека не се...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...