Во 90-тите кршеше женски срца, се прослави во серијата КАСАНДРА: Нема да верувате како денес изгледа познатиот актер! (ФОТО)

Иако поминаа две и пол децении откако последен пат го видовме, славниот Игнасио од ултра популарната серија „Касандра“ се уште изгледа одлично.

Во една од првите латино теленовели што ја освоиле планетата, Освалдо Риос одигра две улоги, Игнатиус и неговиот брат близнак Луис Давид. Впечатливиот Порториканец ја отвори седмата деценија од својот живот и се промени во само неколку брчки на лицето.

Жените воздивнуваа по него, се шпекулираше дека и Шакира не можела да му одолее, со длабоки воздишки се прераскажуваа епизоди од хит сапуницата, на тоа многу добро се сеќаваме, но ако го погледнете неговиот „Инстаграм“ ќе ве одземе. далеку со ист интензитет како во старите добри времиња на Касандра.

Што да ви кажеме за згодниот Освалдо? Зад себе има три брака (Чили Дијаз, Кармен Доминичи, Џералдин Фернандез) и три сина, а од 2015 година е во врска со колешката Ивелин Жиро. Во октомври го прослави својот 61 роденден, но изгледа дека е барем дваесет години помлад. Јасно е дека теретаната сè уште му е омилено хоби. На крајот на краиштата, уверете се сами…

Поврзани вести

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...