ВОЗБУДА, АВАНТУРА: Еве зошто е добро да се биде во врска со истиот хороскопски знак како вашиот!

ОВЕН + ОВЕН = АВАНТУРА

Родените во знакот Овен се храбри и самоуверени. Бидејќи тие ја ценат авантурата, тие ќе си дадат доволно слободен простор. Тие исто така ќе научат кога да се поддржуваат еден со друг и кога да го остават другиот сам.

БИК + БИК = ХЕДОНИЗАМ

Ова е најдобриот пар кога станува збор за компатибилноста на истиот знак. Бидејќи бикот сака да ужива и ја цени стабилноста, врската ќе функционира одлично. Инаетот може да биде пречка, затоа треба да се практикува компромис.

БЛИЗНАЦИ + БЛИЗНАЦИ = ЉУБОПИТНОСТ

Тоа е променлив и енергичен знак. Затоа во врската ќе влезат полни со љубопитност и ентузијазам, што ќе доведе до многу убави заеднички спомени. Ако работат на флексибилност, долгорочно ќе останат заедно.

РАК + РАК = ЕМОЦИИ

Бидејќи ракот ја цени топлината во домот и ги разбира другите луѓе, тој ќе создаде врска во која ќе доминираат меѓусебната грижа и силните емоции. Кога конечно ќе излезат од лушпата, само треба да внимаваат да не земат сè при срце.

ЛАВ + ЛАВ = ЕНЕРГИЈА

Огнениот лав е полн со потреба за внимание и сака да доминира. Кога ќе се сретнат два лава, љубовта и страста веднаш ќе ги врзат. Сè ќе оди без проблеми, се додека енергичните лавови го држат егото под контрола.

ДЕВИЦА + ДЕВИЦА = ЛОЈАЛНОСТ

Практичната девица сè темелно размислува. Тоа е знак украсен со верност, така што двете девици ќе најдат хармонија. Овој тандем ги решава проблемите со своите аналитички вештини, сè додека не бара совршенство во сè.

ВАГА + ВАГА = РОМАНТИКА

Шармантната и социјална вага ги цени уметноста и убавината, па друга вага автоматски ќе ја препознае вашата сродна душа. Романтиката секако ќе биде на високо ниво, а единствено на што треба да поработат е неодлучноста.

ШКОРПИЈА + ШКОРПИЈА = СТРАСТ

Тешко е да се открие и следи интензивната и еротска шкорпија. Затоа, тој ќе најде адекватен партнер во друга скорпија. Загарантирана е возбудлива врска, под услов да не се контролираат еден со друг.

СТРЕЛЕЦ + СТРЕЛЕЦ = ЗАБАВА

Слободен и љубопитен стрелец живее за забава. Ретко кој го разбира тоа, освен ако не е истиот хороскопски знак. На Стрелците никогаш нема да им биде здодевно, бидејќи имаат толку многу заедничко. Се додека слушаат, нема да имаат проблеми.

ЈАРЕЦ + ЈАРЕЦ = БЕЗБЕДНОСТ

Амбициозниот и фокусиран Јарец го цени своето време и напорна работа. Двете кози така ќе се поддржуваат и ќе се охрабруваат. Бидејќи секој ќе се држи до своето мислење, треба да се негува трпение и разбирање.

ВОДОЛИЈА + ВОДОЛИЈА = НЕЗАВИСНОСТ

За некој адекватно да следи ексцентрична и паметна Водолија, мора да има слично темпо на живот. Во овој поглед, партнерот Водолија ќе биде идеален се додека има искрена размена на мислења.

РИБИ + РИБИ = ИНТУТИВНОСТ

Креативните и имагинативни риби често живеат во свој свет. Логично е две риби да бидат на исти бранови должини и интуитивно да знаат што им е важно. Сè што е потребно е да внесете малку чувство на практичност во врската.

Поврзани вести

Најважното