ВОЗБУДА, АВАНТУРА: Еве зошто е добро да се биде во врска со истиот хороскопски знак како вашиот!

ОВЕН + ОВЕН = АВАНТУРА

Родените во знакот Овен се храбри и самоуверени. Бидејќи тие ја ценат авантурата, тие ќе си дадат доволно слободен простор. Тие исто така ќе научат кога да се поддржуваат еден со друг и кога да го остават другиот сам.

БИК + БИК = ХЕДОНИЗАМ

Ова е најдобриот пар кога станува збор за компатибилноста на истиот знак. Бидејќи бикот сака да ужива и ја цени стабилноста, врската ќе функционира одлично. Инаетот може да биде пречка, затоа треба да се практикува компромис.

БЛИЗНАЦИ + БЛИЗНАЦИ = ЉУБОПИТНОСТ

Тоа е променлив и енергичен знак. Затоа во врската ќе влезат полни со љубопитност и ентузијазам, што ќе доведе до многу убави заеднички спомени. Ако работат на флексибилност, долгорочно ќе останат заедно.

РАК + РАК = ЕМОЦИИ

Бидејќи ракот ја цени топлината во домот и ги разбира другите луѓе, тој ќе создаде врска во која ќе доминираат меѓусебната грижа и силните емоции. Кога конечно ќе излезат од лушпата, само треба да внимаваат да не земат сè при срце.

ЛАВ + ЛАВ = ЕНЕРГИЈА

Огнениот лав е полн со потреба за внимание и сака да доминира. Кога ќе се сретнат два лава, љубовта и страста веднаш ќе ги врзат. Сè ќе оди без проблеми, се додека енергичните лавови го држат егото под контрола.

ДЕВИЦА + ДЕВИЦА = ЛОЈАЛНОСТ

Практичната девица сè темелно размислува. Тоа е знак украсен со верност, така што двете девици ќе најдат хармонија. Овој тандем ги решава проблемите со своите аналитички вештини, сè додека не бара совршенство во сè.

ВАГА + ВАГА = РОМАНТИКА

Шармантната и социјална вага ги цени уметноста и убавината, па друга вага автоматски ќе ја препознае вашата сродна душа. Романтиката секако ќе биде на високо ниво, а единствено на што треба да поработат е неодлучноста.

ШКОРПИЈА + ШКОРПИЈА = СТРАСТ

Тешко е да се открие и следи интензивната и еротска шкорпија. Затоа, тој ќе најде адекватен партнер во друга скорпија. Загарантирана е возбудлива врска, под услов да не се контролираат еден со друг.

СТРЕЛЕЦ + СТРЕЛЕЦ = ЗАБАВА

Слободен и љубопитен стрелец живее за забава. Ретко кој го разбира тоа, освен ако не е истиот хороскопски знак. На Стрелците никогаш нема да им биде здодевно, бидејќи имаат толку многу заедничко. Се додека слушаат, нема да имаат проблеми.

ЈАРЕЦ + ЈАРЕЦ = БЕЗБЕДНОСТ

Амбициозниот и фокусиран Јарец го цени своето време и напорна работа. Двете кози така ќе се поддржуваат и ќе се охрабруваат. Бидејќи секој ќе се држи до своето мислење, треба да се негува трпение и разбирање.

ВОДОЛИЈА + ВОДОЛИЈА = НЕЗАВИСНОСТ

За некој адекватно да следи ексцентрична и паметна Водолија, мора да има слично темпо на живот. Во овој поглед, партнерот Водолија ќе биде идеален се додека има искрена размена на мислења.

РИБИ + РИБИ = ИНТУТИВНОСТ

Креативните и имагинативни риби често живеат во свој свет. Логично е две риби да бидат на исти бранови должини и интуитивно да знаат што им е важно. Сè што е потребно е да внесете малку чувство на практичност во врската.

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација во официјална посета на Бугарија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска заминува за Софија каде ќе ја предводи владината делегација во дводневна официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидено и...

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...