Свет
13,251,981
Вкупно активни случаи
Updated on 21/06/2021 16:57 16:57
Македонија
273
Вкупно активни случаи
Updated on 21/06/2021 16:57 16:57
Македонија
5,477
Вкупно починати
Updated on 21/06/2021 16:57 16:57
Македонија
149,877
Вкупно оздравени
Updated on 21/06/2021 16:57 16:57

Вознемирувачко видео: Колабираше балкон на Малибу – 10 луѓе паднаа на карпи

Десет луѓе се повредени, од кои двајца се наоѓаат во критична состојба откако балкон колабираше на плажа на Малибу.

Инцидентот се случил за време на забава кога на балконот имало 10 луѓе.

-Група луѓе беа на балконот и слушнавме како пука нешто. Ги видов моите најдобри пријатели и девојка како паѓаат од височина од 4,5 метри на карпите. Јас дури и не знам како се случи тоа, изјавил еден од присутните на роденденската забава.

Сопственичката на куќата која ја изнајмува за туристи за забави вели дека таа е оштетена бидејќи внатре имало 30-тина лица, иако било дозволено да има само шест. Изјавила дека нејзијата куќа е „вандализирана“ и останала без балкон.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com