Поврзи се

Балкан

Завршен протест на „1 од 5 милиони“ во Србија – пратениците од власта преноќиа во Собранието

Пратениците на владеачката партија ноќта ја поминаа во Собранието во Србија. На ваков потег се одлучиле за како што велат евентуалната можната насилна промена на волјата на граѓаните кои ги избрале.

Организаторите на „1 од 5 милиони“ за денеска од 15 часот имаат закажано завршен протест, пред зградата на Собранието, но не откриваат колку долго ќе трае.

На протестите се очекуваат граѓани од цела Србија кои повеќе од четири месеци се на улиците. Бараат промена на составот и промена на актуелната власт.

Денешниот протест се најавува како мирен.

The post Завршен протест на „1 од 5 милиони“ во Србија – пратениците од власта преноќиа во Собранието appeared first on ТВ21.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com