5 НАЈСРЕЌНИ ЗНАЦИ ВО 2022 ГОДИНА СПОРЕД ТУРСКИОТ ХОРОСКОП: Посилни од проблемите, сè ќе им помине!

Прочитајте го турскиот хороскоп за 2022 година и дознајте кои се најсреќните знаци!

Оваа година ќе биде помирна од 2021 година, но нејзината „енергија“ ќе биде многу посветла и попозитивна. Некои од знаците на Зодијакот ќе имаат корист од ова, а турските астролози открија кој ќе има најмногу среќа во 2022 година.

Аслан (Лав)

Лавовите дефинитивно ќе бидат меѓу најсреќните оваа година. Ќе пукаат од позитивна енергија која ќе им помогне да постигнат речиси се што сакаат, па дури и да најдат љубов.

Благодарение на својата неверојатна харизма, тој ќе остави добар впечаток на соговорниците, што многу ќе им помогне не само на полето на љубовта и пријателството, туку и на финансиската сфера. Генерално, следната година ќе биде година на големи победи за Лавовите.

Başak (Девица)

Девиците инаку се многу внимателни и методични. Нивните главни заштитни планети – Меркур и Сатурн – ќе бидат во прилично поволна позиција следната година.

Во 2022 година ќе ги држат сите конци во раце, се ќе биде под нивна контрола, што ќе им ја подигне самодовербата и ќе ги направи уште поагилни. Покрај тоа, во следните 365 дена, тој ќе може постепено, еден по еден да решава големи и важни проблеми.

Терази (вага)

2022 година ќе биде многу турбулентна за Вагите. Припадниците на овој знак веќе во првата половина на 2022 година ќе се најдат во целосен хаос – се ќе се случува околу нив, само ќе се појавуваат можности, а можно е да испуштат и неколку „добри“.

Но, Вага, не грижете се. А остатокот од годината ќе ви понуди многу шанси за успех, најмногу на полето на финансиите. Според турскиот хороскоп, 2022 година ќе биде една од највпечатливите години за родените во овој знак.

Акреп (Шкорпија)

Одлична година за Скорпиите кои ќе можат да ги остварат најважните цели во 2022 година. Ако постои некој стар сон, нешто за кое долго сонувале и долго го посакувале, оваа година или ќе го остварат планот или ќе бидат на чекор од исполнување на желбата.

Сè се случува брзо. Скорпијата нема да има време да се двоуми, што ќе испадне подобро за неа. Во 2022 година ќе успеат да излезат како победници од најтешките ситуации.

Балик (Риби)

Рибите се во неверојатно позитивен бран, годинава нема никакви пречки за нив. Тие се изострија да ги реализираат сите свои намери, ги надминаа сите пречки и не дозволуваат никој да им застане на патот. Во ова тие имаат помош од ѕвезди кои буквално ќе ги штитат на секој чекор и во секоја ситуација. Охрабрени од оваа поддршка, Рибите лесно ќе се справат со сите тешкотии во 2022 година.

Претходно, кинеските астролози кажаа кои знаци од зодијакот ја чекаат среќата во 2022 година. Водениот тигар ќе биде симбол на нов период – љубопитно и интелигентно животно ќе ја одреди природата на сите идни настани.

Поврзани вести

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков истакна дека „постојат држави како што е Република Северна Македонија каде што индивидуалните права се остаруваат...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете земји, со акцент на темите кои ги опфаќаат ново-формираните работни...

Дали пуканките се едни од најздравите закуски?

Пуканките се една од најпопуларните закуски. Сепак, честа дилема е дали пуканките навистина се една од најздравите закуски? Пуканките се навистина одличен избор за грицкање доколку не сакате да...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу Скопје и Софија. „Сакам да забележам дека...

Најважното

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...