AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Апсење на ГП „Блаце“ по барање на Интерпол

На 03.10.2021 во 00,10  часот на граничен премин „Долно Блаце“ од полициски службеници е лишен од слобода К.Х.(37) од Р.Албанија затоа што при извршени гранични проверки во службената евиденција било констатирано дека истиот евидира со мерка „апси“ од Интерпол-Германија.

Лицето е предадено на  полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.