Без струја делови од општините Сарај, Кисела Вода и Карпош

Без напојување со електрична енергија ќе останат делови од општините Сарај, Кисела Вода и Карпош.

Како што соопшти ЦУК по известување добиено од ЕВН Македонија АД, без струја во периодот од 11 до 14 часот ќе бидат корисниците од дел од с. Сарај, ул. 4, ул. 5 и ул. 6, во периодот од 9 до 11 часот, корисниците на дел од с. Љубин во општина Сарај, како и дел од корисниците од ресторан „Везилка“ на бул.„Борис Трајковски“ бр. 176, 184, 186, ресторан „Дениција“ на бул.„Борис Трајковски“ 15 бр. 1, 3, 5, 7 во општина Кисела Вода.

Во периодот од 9 до 14 часот без струја ќе бидат корисниците на дел од ул. „Орце Николов“ бр. 130 и 132 и ул.„Донбас“ во општините Центар и Карпош, а во периодот од 09:15 до 15:15 часот, корисниците на дел ул. „Христо Татарчев“ бр. 14, 16 и 18 во општина Кисела Вода.

Поврзани вести

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на Скопскиот аеродром. Почит на загинатите им оддадоа претседателот...

ИНДИСКИОТ ХОРОСКОП ЗА 2022 ГОДИНА НОСИ НЕВИДЕНА СРЕЌА ЗА 4 ЗНАЦИ: Ако сега ви е тешко, не грижете се! Најдоброто допрва треба да дојде

Индискиот хороскоп за 2022 година открива кои четири знаци најмногу ќе се радуваат! Следната година ќе донесе многу изненадувања за сите знаци од Зодијакот. За некого овие промени ќе...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија пристигнаа, а останките во моментов ги пречекува висока државна делегација....

ВИДЕО: Пристигнаа двата воено-транспортен авион

На скопскиот аеродром слета и вториот воено-транспортен авион со кои се транспортираат телата на 45-те граѓани кои загинаа во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија.

Најважното

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...

ВИДЕО: „Изгубив 5 членови од семејството – ќе ја бараме правдата“

Дамир Османов од Сингелиќ , кој во страшната несреќа на автопатот „Струма“ изгуби 5 лица од семејството, денеска на аеродромот во Скопје...

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници

Поради ветер во Софија сè уште не се полетани двата воени авиони со посмртните останки на 45-те загинати патници од автобуската несреќа...