Свет
25,500,129
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 10:15 10:15
Македонија
12,500
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 10:15 10:15
Македонија
2,715
Вкупно починати
Updated on 19/01/2021 10:15 10:15
Македонија
73,777
Вкупно оздравени
Updated on 19/01/2021 10:15 10:15

Свет

ВИДЕО: Силен земјотрес од 6.4 степени по Рихтер ги погоди Аргентина и Чиле- неколку градови останаа без струја

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала ноќеска ја потресе северозападна Аргентина, на границата со Чиле, пренесоа светските агенции, наведувајќи...

ТАЖНО! Почина познатиот холивудски глумец, ѕвезда од серијата Беверли Хилс

Холивудската ѕвезда глумеше во серијата „Беверли Хилс 90210“, а пред да започне да глуми, тој беше фармацевт. Американскиот актер...

Змиски отров можен лек против Ковид-19

Руските научници од Институтот за биоорганска хемија при Руската академија на науките тврдат дека фермент од змиски отров помага во лекувањето на...

Судот во Перу тврди: Коронавирусот е измислен од „криминалните елити“ на Гејтс, Рокфелер и Сорос

Врховниот суд во областа Ика во Перу ја истражува резолуцијата на локалниот суд, кој тврди дека КОВИД-19 е измислен од „криминалните елити“...

Го чекал најмилите и на аеродромот дознал за несреќата:Татко на три деца скршен- „Никогаш повеќе нема да ги видам“

Некои од очајните роднини на патниците од летот на индонезиската авиокомпанија „Сривиџаја ер“, чиј „Боинг 737“ набрзо по полетувањето се урна во...

Твитер трајно го блокираше налогот на Трамп

Социјалната мрежа Твитер објави дека трајно ја блокира сметката на претседателот на САД, Доналд Трамп, поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство.

ВИДЕО: Се сруши авион Боинг 737-500 кој полета од Џакарта – снимен драматичниот пад на вистината

Се сруши авион Боинг 737-500 кој полета од Џакарта, Индонезија. Видеото објавено на Твитер покажува како изгледало драматичното губење...

СЗО: Следната пандемија може да биде уште пострашна

Главниот американски епидемиолог Ентони Фаучи денеска кажа неколку не многу утешни збора за состојбата со ковид-19 во САД, велејќи за Си-ен-ен дека...

Силен земјотрес утрово во Турција

Силен земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово околу 7 часот ја погоди Турција, објави Турската агенција за управување...