Дневен хороскоп за четврток (13.01.2022)

Овен

Работа: Сосема солиден работен ден пред типичниот Овен, за постигнување на зацртаните цели без поголеми препреки без никакво претерано форсирање, што не се ни препорачува.

Љубов: Ви претстои просечен и опуштен ден на полето на љубовните активности, без некој посебен ангажман.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Многу добар работен ден е пред Биковите. Без разлика на сите обврски и напори, сите се шансите денот да го завршите многу успешно.

Љубов: Овој ден нема навестувања за големи промени во вашиот љубовен план.

Здравје: Можна главоболка.

Близнаци

Работа: Работете на подобра организација за да ја намалите високата потрошувачка на енергија, бидејќи имате многу обврски пред вас. Обидете се да избегнете недоразбирања во комуникацијата со деловното опкружување.

Љубов: Иако не е исклучено ново познанство или можност за муабет и флерт, прашање е колку ќе ви се допадне во овој момент.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Рак

Работа: Потенцијално одличен работен ден на полето на професионалните активности им претстои на Раковите, во кој сегмент од ангажманот кон работата.

Љубов: Ви претстои одличен ден во љубовната сфера, само под услов да не форсирате ништо, туку да се опуштите и уживате.

Здравје: Одлично.

Лав

Работа: Одговорното и професионално завршување на веќе започнатите и прифатените обврски може да ви донесе сосема правилни резултати.

Љубов: Потрудете се да се задоволите себе си и саканата личност со некои ситни детали и на тој начин да го подобрите вашето љубовно расположение.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Девица

Работа: За повеќето типични Девици е доста солиден ден да се справат со можните професионални предизвици без поголеми проблеми. Слушајте го советот на еден од постарите соработници.

Љубов: Не е препорачливо да бидете пасивен набљудувач на настаните околу вас. Вклучете се малку повеќе во социјалните текови, има интересни можности.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Солидна, но просечна нова активност ги очекува Вагите денес. Нема причина за некакво брзање и форсирање.

Љубов: Имате многу убави планови поврзани со полето на љубовните врски, само помалку зависи од вас, односно важно е во нив да се вклопи и другата страна.

Здравје: Пазете се од настинки.

Шкорпија

Работа: Продолжува периодот на зголемен ангажман со Скорпиите. Внимавајте да не се преоптоварувате со обврски.

Љубов: Доколку ви останува време, би можеле добро да го искористите и да се опуштите во друштво на саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Стрелец

Работа: Добро би било Стрелецот што повеќе да ја коригира дозата на нервоза и нетрпеливост и постепено, чекор по чекор, да почне да ги реализира преостанатите обврски.

Љубов: Не би било добро деловната нервоза да ја префрлите во љубовната сфера, потрудете се тоа да не се случи.

Здравје: Бидете внимателни и потрудете се да избегнете полесни физички повреди.

Јарец

Работа: Со вашата голема посветеност и труд успешно ќе ги завршите сите поставени обврски со повеќето Јарци.

Љубов: Денеска некако подобро е да ја препуштите иницијативата на другата страна, а вие да се трудите адекватно да ја следите ситуацијата.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Не губете срце ако наидете на недоволно разбирање за деловното опкружување, дајте се од себе во обидот на едноставен начин да пренесете некои од вашите оригинални идеи до оние кои не можат да ве следат.

Љубов: Доколку има некои необјаснети ситници кои ја блокираат моменталната партнерска ситуација, најдобро би било да ги земете предвид.

Здравје: Чувствителност на кардиоваскуларниот систем.

Риба

Работа: Одговорно фокусирајте се на приоритетните обврски ако не сакате да завршите со само малку и да завршите без ништо.

Љубов: Сите љубовни активности денес би можеле да бидат насочени кон личност која неодамна сте ја запознале, а која ви е многу привлечна.

Здравје: Сосема задоволително.

Поврзани вести

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Почина Ратка Бакалиноска – првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во НОБ

По кусо боледување, вчера на 95-годишна возраст почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во Народноослободителната борба (НОБ), и одликувана со повеќе ордени и признанија на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...