Дневен хороскоп за среда (12.01.2022)

Овен

Работа: Многу просечен работен ден е пред типичните Овни, така што тие завршуваат со поставените обврски во нешто побавен ритам.

Љубов: Ве очекува просечен ден кога се работи за љубовни настани, што не значи дека треба да бидете пасивни.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Бик

Работа: Биковите ги очекува многу добар работен ден, за да ги завршат започнатите обврски на професионален и одговорен начин. Можна е и нова деловна понуда од некој со кој претходно сте соработувале.

Љубов: Не е добар ден за цртање на некои теми од минатото, обидете се да ги решите сите несогласувања со саканата личност на компромисен начин.

Здравје: Одлично.

Близнаци

Работа: Зголемен обем на работа ги очекува повеќето типични Близнаци оваа среда. Обидете се да не се преоптоварувате и почнете да спроведувате според вашите приоритети.

Љубов: Поради зафатеноста со деловните обврски, но и вашата блага немотивираност, љубовните настани денес би можеле да бидат во втор план.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

Рак

Работа: На Раковите им претстои многу добар почеток, навреме да ги завршат сите деловни обврски без многу форсирање и во ритам кој им одговара.

Љубов: Во љубовниот авион би можеле да очекувате убав ден, каде би можеле да очекувате барем едно пријатно изненадување.

Здравје: Пазете се од настинки.

Лав

Работа: Обврската е многу, а динамиката е малку побавна, тоа е сценариото што ги очекува Лавовите во бизнис планот. Исто така, обидете се да избегнете недоразбирања со луѓе со авторитет.

Љубов: Ви претстои многу поволен ден доколку сте решиле да реализирате некои од вашите љубовни идеи. Само напред.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Многу работа, особено поврзана со сферата на комуникацијата и организацијата, ги чека најтипичните Девици, каде од вас се очекува да ги засукате ракавите и да тргнете напред со полна брзина.

Љубов: Забавувајте се со сопствените приоритети и реално погледнете ја моменталната љубовна ситуација, каде сигурно е дека треба да ги преземете почетните чекори кон подобрување на врската.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Вага

Работа: Вашиот фокус треба да биде на завршување на заостанатите долгови кои се дел од претходен деловен план и да избегнете потенцијални компликации.

Љубов: Постојат поволни аспекти да се спроведе барем една љубовна идеја, на обострано задоволство. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Зголемен ангажман ги очекува повеќето Скорпии. Нема причина да се грижите и да брзате, затоа не дозволувајте другите да ве избрзуваат.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната партнерска ситуација, нема причина за грижа, но доколку сакате да промените нешто, слушнете ја својата интуиција.

Здравје: Сосема солидно.

Стрелец

Работа: Иако се соочени со зголемен обем на обврски, Стрелците не треба да се растураат на повеќе страни, туку да ги поделат поставените обврски на фази.

Љубов: Ви претстои одличен ден за да се посветите искрено и со многу внимание на саканата личност. Уживајте.

Здравје: Чувствителност на грлото.

Јарец

Работа: Сè оди по свое, само добро организирајте се и не преоптоварувајте се со нереални деловни цели.

Љубов: Нема значителни промени во вашиот љубовен план во однос на вчерашниот ден. Сè треба да работи како што треба.

Здравје: Посветете доволно време за одмор.

Водолија

Работа: Иако ве очекуваат обврски од сите страни, нема причина да бидете нервозни, трпеливи и малку подобро да се организирате.

Љубов: Обидете се да избегнувате ситни тепачки и пукања, не вреди да трошите енергија на работи кои не се толку важни.

Здравје: Осцилации на крвниот притисок.

Риба

Работа: Потенцијалните несогласувања и несогласувања со деловните соработници во сегментот на организација и реализација на професионалните обврски ќе бараат од вас пофлексибилен пристап, а не нервоза.

Љубов: Не е лош ден за нови познанства, па би било убаво да се потрудите малку бидејќи никогаш не знаете на какво изненадување може да наидете.

Здравје: Лоша циркулација.

Поврзани вести

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу Скопје и Софија. „Сакам да забележам дека...

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа и одделни состаноци на работните групи утврдени за време...

Најважното

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...