Дневен хороскоп за среда (15.12.2021)

ОВЕН

Работа: Многу сте незадоволни и загрижени за финансиската состојба.

Љубов: Со вашето однесување само го поттикнувате партнерот да се сомнева во вашата верност.

Здравје: Можни се проблеми со алергиски реакции.


БИК

Работа: Незадоволни сте од ситуацијата на деловно поле поради ненадејните проблеми и трошоци кои следеа.

Љубов: Не е добар ден за нова врска, може да бидете доста разочарани. Бидете воздржани уште некое време.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Се уште не сте задоволни од деловната ситуација. Како ништо да не оди според твоите очекувања. Вие сте тврдоглави.

Љубов: Ниту вие, ниту вашиот партнер се уште не сте подготвени да се откажете. Не претерувајте.

Здравје: Нема поголеми проблеми


РАК

Работа: Внимавајте како избирате нови соработници за да не зажалите подоцна. Во тоа ви треба трпение и упорност.

Љубов: Вие сте осамени. Ви треба некој да ја промени таа мрачна атмосфера.

Здравје: Чувствителен долен дел од стомакот


ЛАВ

Работа: Нема простор за нови грешки на полето на финансиите. Постои можност за вработување со скратено работно време.

Љубов: Ако сакате да го задржите вашиот сегашен партнер, треба да бидете спремни да се жртвувате.

Здравје: Многу е важно да ја подобрите вашата кондиција.


ДЕВИЦА

Работа: Сè уште не сте се прилагодиле доволно на промените кои настанале на работа.

Љубов: Мора да се опуштите и да прифатите дека немате контрола врз одлуките на другите луѓе.

Здравје: Болно грло, пијте чај повеќе


ВАГА

Работа: Наскоро би можеле да пристигнат поволни вести од компанијата каде што аплициравте. Сепак, ве советуваме да бидете внимателни.

Љубов: Едвај чекате да го слушнете мислењето на неговиот партнер за некои ваши идеи.

Здравје: Внимавајте на сообраќајот.


ШКОРПИЈА

Работа: Новата работа не ви ги донесе резултатите што ги очекувавте. Тоа носи дополнителна нервоза во вашиот живот.

Љубов: Не е во ред отворено да флертувате секаде и на секое место. Затегнете ја рачната сопирачка.

Здравје: Проблеми со белите дробови.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ако сакате да успеете во бизнисот, треба да бидете максимално фокусирани.

Љубов:  Многуте искушенија што ги имате ќе послужат само за да ја тестираат вашата посветеност кон сегашниот партнер.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


ЈАРЕЦ

Работа: Иако моментално немате преголема корист од некои од работните места, профитот ќе дојде кога најмалку очекувате.

Љубов: Не вршете дополнителен притисок врз партнерот кој и онака е нерасположен.

Здравје: Чувствителен нервен систем. Обидете се да се опуштите.


ВОДОЛИЈА

Работа: Секоја дополнителна деловна задача ви претставува нов предизвик со кој сте подготвени да се соочите.

Љубов: До себе имате партнер кој добро ја разбира и ја познава вашата каприциозна природа.

Здравје: Лошо расположение, иако немате причина за тоа.


РИБИ

Работа: Постојано пробувате нови потези и тактики, но се чини дека ништо не функционира.

Љубов: Потребна ви е личност која ќе разбере низ што поминувате во бизнис планот и која ќе ви даде поддршка.

Здравје: Во доста добра форма сте.

Поврзани вести

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“, каде што ги пречека премиерот Кирил Петков и министрите во...

Маск најави клинички испитувања со мозочни импланти кај луѓе

Neuralink, американска невротехнолошка компанија чиј сопственик е Илон Маск, наскоро ќе ги започне првите клинички испитувања на мозочни импланти кај луѓе. Гардијан пишува дека Neuralink почнала да бара луѓе...

Инстаграм воведува претплата – од 0,99 до 9,99 долари

Креаторите кои сакаат да го направат тоа наскоро ќе можат да воведат претплата за пристап до одредена содржина од 0,99 до 9,99 долари. Инстаграм почнува да тестира нова опција...

Најважното

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...

Ковачевски пристигна во Софија – пречекан со највисоки државни почести

Премиерот Димитар Ковачевски, кој ја предводи владината делегација во официјалната посета на Бугарија, попладнево со највисоки државни почести беше пречекан на плоштадот...

Генчовска и Османи разговараа за актуелната состојба на политичкиот дијалог

Министрите за надворешни работи, Теодора Генчовска и Бујар Османи, се сретнаа денес во Софија, 24 јануари, непосредно пред почетокот на Втората заедничка...