Поврзи се

Македонија

Државата набавила 392 возила во последните три години, секое возило имало средна цена од 17 илјади евра

Published

on

Во „10МИНУТИ“ на ТВ21 гостуваше Герман Филков од Центарот за граѓански комуникации. Центарот правел истражувања за набавени возила од страна на државните институции.

-Текстот продолжува по рекламата-

За нови возила за само две и пол години, државата потрошила 8 милиони евра. Купени се 392 возила по средна цена од 17.000 евра за возило или вкупно нешто над 8 милиони евра биле потрошени од страна на државните институции.

„Набавени биле 392 возила вкупно, и вредноста е 8 милиони и 130 илјади евра. Бидејќи просечната цена нема да го даде точниот резултат, средната цена е 17 илјади евра од возило“, вели Герман Филков.

Loading...

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com