Дуа Липа како секси Пепелашка – деколте и чипкен комбинезон

Англиска пејачка по потекло од Албанија, Дуа Липа позираше пред фоторепортерите во заводлива чипкана облека на фестивалот iHeart Radio во Лас Вегас.

Модните критичари велат дека изгледала како „модерна секси Пепелашка“.