Свет
18,410,195
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21

Еурофарм Пелистер со нетрпение го очекува гостувањето во Данска

Еурофарм Пелистер по подолга пауза конечно ќе одигра првенствен натпревар и тоа во Лига Европа.  Битолчани следниот вторник ќе гостуваат во Данска каде ќе играат против ГОГ Гудме. Интернационалецт Јосип Периќ очекува тежок натпревар во кој клучен фактор би требало да биде одбраната на битолскиот тим која треба да ги запре брзите транзиции и контри на ГОГ.

Фото за вовед: 
Видео: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

Чекална во шатор пред инфективното одделение во Штип

Поставен е шатор пред инфективното одделение во Клиничка болница- Штип, барем малку да им се олесни на граѓаните кои чекаат тестирање за...

ВИДЕО: Нема да верувате колку мачките може да бидат луди

Мачките се познати како интелигентни и подвижни животни. И тие главно се. Но, како и сите нас, и овие...

Рикер му пиша на Заев: Решение за билатералните прашања да се бара надвор од интеграцијата на РСМ во ЕУ

Помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, во писмо до премиерот Заев истакнува дека Соединетите...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °