Какво време не очекува од утре? Во четврток обилни врнежи од дожд…

Во следните два дена ќе се задржи претежно сончево време со студени утра. Од среда следува период на претежно облачно и значително посвежо време со окални врнежи од дожд и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Пообилни врнежи се очекуваат во четврток, особено во западните и југозападните делови. Во среда и четврток ќе дува повремено засилен ветер од југоисточен правец.