Поврзи се

4NEWS.mk

Катица Јанева со полициска придружба пристигна во Кривичниот суд

Published

on

Екс шефицата на СЈО  Катица Јанева со полициска придружба пристигна во Кривичниот суд. Заедно со Боки 13 и Зоки Кичеец денеска за прв пат ќе седнат на обвинителна клупа з сличајот Рекет.

-Текстот продолжува по рекламата-

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во октомври годинава  поднесе обвинение против Јовановски, Јанева и Милевски.


 
Како што соопшти Јавното обвинителство, првообвинетиот Јовановски се сомничи дека сторил кривично дело „перење пари и други приноси од казниво дело“, а Јанева и Милевски за „примање награда за противзаконито влијание“.  Второобвинета Јанева се товари и дека сторило и кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.

Зоран Јаневски 

 

 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com