Лорди и на вакцинација дојде по костум – еве како тоа изгледа

Лорди – фронтменот на истоимениот бенд што победи на „Евросонг“ се појави на вакцинација во градот Рованиеми за време на викендот и привлече големо внимание кон себе.

Имено, тој се појави на вакцинацијата облечен во костим по кој бендот стана познат на публиката на „Евровизија“.

Томи Петер Путансу, како што е неговото вистинско име, ја примил втора доза од вакцината.

Лорди настапи на Евровизија во 2006 година со песната „Hard Rock Hallelujah“ и ја однесе победата, а во продолжение и неговиот настап.