НАЈМОЌНИОТ ЧИСТАЧ НА ОРГАНИЗМОТ: Ги отстранува сите токсини за 24 часа – толку е силен што можете да го пиете САМО 2 ПАТИ ВО ГОДИНАТА!

Детоксикацијата на организмот стана императив во времето во кое живееме. Стресот, загадувањето, храната полна со адитиви, лековите кои ги консумираме, алкохолот и тутунот, во нашиот организам создаваат вистинска депонија на штетни материи, кои трајно ни го трујат организмот.

Сите овие штетни токсини ги ослободуваат своите ефекти во нашиот крвоток и на тој начин допираат до секој орган. Од приложеното ви е јасно зошто е толку важно во одредени временски интервали да го чистите телото од насобраните штетни материи.

Но, подеднакво е важно да се избере адекватен и ефективен метод, кој во исто време е безбеден. Ви носиме рецепт за само еден таков третман за детоксикација, кој ќе го исчисти вашето тело од токсини поефикасно од било што.

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишокот сол и маснотии, го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Традиционално се користи многу години и се покажа како многу ефикасен.

Нашето тело понекогаш треба да се исчисти, а овој природен лек помага да се ослободите од токсините и да ја подобрите циркулацијата.

Оние кои го пробале тврдат дека ќе ве ослободи од стресот и хроничниот замор!

Состојки:

12 чешниња лук и половина литар црвено вино.

Подготовка:

Излупете го лукот и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете вино и добро затворете. Чувајте го на светло 2 недели и протресете го неколку пати секој ден.

По 2 недели, процедете го напитокот и префрлете го во друго стаклено шише. Земете една кафена лажичка три пати на ден во рок од еден месец.

Напомена: Ова е силен природен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци помеѓу 2 третмани, значи само два пати годишно.

Поврзани вести

Променливо облачно, многу студено и ветровито

Променливо облачно, многу студено и ветровито. Во планинските подрачја особено на запад локално ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Минимална температура: -12°C до -4°CМаксимална температура: -5°C до...

Денеска е Преподобен Теодосиј Велики

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 11 јануари. Свети Теодосиј е кападокиец. Роден е во 424 година, проживеал 105 години и се претставил пред Бога во 529...

ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО СЕКОЈ ПАТ: 20 феноменални и лесни начини за зголемување на СТРАСТА во кревет

Можеби мислите дека пресудна работа во врската е љубовта, но време е да сфатите дека тоа е само романтична заблуда. Страста е она што ја прави секоја врска, всушност,...

Темелно чистење на тепихот без влажнење и чекање за сушење: Моќна домашна смеса со неверојатен ефект! (РЕЦЕПТ)

Има уште два неверојатни начини да се ослободите од сите непријатни мириси кои се насобрале во вашиот тепих Заменете што е можно повеќе штетни хемикалии за чистење на домаќинствата...

Најважното

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Еве какво време не очекува следниве денови

За време на викендов и во почетокот на наредната седмица ќе преовладува променливо облачно, ветровито и многу студено време со повремен слаб...

11 лица починаа, 2.071 новозразени во последните 24 часа со коронавирус

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.010...