Поврзи се

Македонија

Незир Чајани една година парализиран – неговиот татко бара помош за последната фаза од лекувањето на синот

Published

on

Вкусува храна по повеќе од една година. Незир не можеше да помрдне ниту еден дел од телото, по несреќата што му се случила кај Езерото Матка. По немилиот настан, го оштетил петтиот пршлен, поради што останал парализиран. Таткото на Незир, Феми Чајани, вели дека здравствената состојба на неговиот син се подобрува благодарение на донаторите од разни земји, кои помогнале да се лекува во приватната болница „Жан Митрев“.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Господ така сакаше и ме тестираше. Oва беше божја определба..Но, тој ден, кога му го слушнав гласот, не можам да објаснам како се чувствував во тие моменти“, истакна Феми Чајани.

Таткото на Незир вели дека никогаш нема да ги заборави донаторите кои придонеле да се излекува неговиот син.

„Момчето сега е многу подобро благодарение на сите луѓе кои помогнаа, со нивна помош момчето сега е подобро“, посочи Чајани.

Феми бара од хуманите луѓе да му помогнат и за последната фаза од лекувањето на неговиот син, со цел да може да се излекува целосно.

„Лекарите велат дека ќе има подобрување, ќе му функционираат и клетките и нервите на рацете и нозете за момчето да биде како што беше. Тоа не му го посакувам никому, оваа моја ситуација, но тоа беше божја волја“, вели Чајани.

За една ноќ во приватната болница, Феми мора да плати 200 евра, трошоци кои не може да ги покрие бидејќи е невработен. Незир Чајани пред година и пол со неговите пријатели отишле на Езерото Матка, но за жал кога скокнал се повредил на камењата во водата.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

„СДСМ, ДУИ, Беса и ДПА, завршена работа“ – Лала: Ахмети ќе попушти за премиер Албанец

Македонија

Алтернатива бара ДУИ да оди во опозиција – ако сите албански партии влезат во власта, Беса ќе оди во опозиција?!

4NEWS.mk

СДСМ и ДУИ заглавија на премиерската позиција, ВМРО-ДПМНЕ работи на обезбедување мнозинство

Македонија

Членовите на избирачките одбори ќе добијат за сто проценти повисок надоместок, одлучи ДИК

4NEWS.mk

Рудар од Танзанија стана милијардер преку ноќ

Македонија

Учебната година ќе почне на 1-ви септември – Адеми: Владата сака учениците да се вратат во училиште

4NEWS.mk

Настава во училиште од 1-ви септември, со поддршка од родителите и наставниот кадар

4NEWS.mk

Утре Комисијата за заразни болести и МОН ќе прецизираат за учебната година

4NEWS.mk

25 годишник во повеќе наврати силувал 13-годишно девојче

4NEWS.mk

Клековски гостин во вестите: Која коалиција е најизвесна и под кои услови?

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“